טיולים נורדים

"הליכה נורדית- להתחבר לטבע דרך הרגליים זה אושר..."

 

הדרך מלאה הנאה, צעד אחר צעד אנו מתחברים למסלולי טבע המספקים עולם שלם מלא צבעים, נופים, צמחים, בעלי חיים ורגעים בלתי נשכחים.

 

כיום אין עוררין על העובדה שיש לבצע פעילות גופנית כדי לשמור על הבריאות הכללי. לתזונה גם יש חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא, אך היא לא תעזור במאום אם לא נרים את עצמנו לעתים ונעשה אימונים גופניים. למרבה הצער, אנשים רבים שמתחילים במשטר אימונים מתייאשים בגלל שהם משתעממים, או שהאימון לא מניב את התוצאות שהם קיוו לקבל.

לשמחתנו, יש כמה סוגים של אימונים ותרגילים שניתן לעשות בצורה מהנה במיוחד, שלעולם לא נמאסים, עוזרים לנו לשמור על בריאות הגוף ומסבים לנו סיפוק רב. אימון ייחודי מסוג זה שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות נקרא "הליכה נורדית", ואחרי שתקראו על הספורט המהנה הזה, גם אתם תרצו להצטרף לטרנד!

 

מה היא בכלל הליכה נורדית?

הליכה נורדית היא בעצם הליכה בה נעזרים בשני מקל שאוחזים בהם משני צידי הגוף כדי לנוע ממקום למקום. אתם וודאי ראיתם תמונות של הליכה מסוג זה בסרטוני טיולים, או בתמונות של אנשים שחזרו מחו"ל ונעזרו במקלות הללו כדי ללכת בתנאי מיוחדים. עם המקלות המיוחדים בהם משתמשים בהליכה נורדית, אפשר להיעזר במגוון של משטחים ותנאי שטח, החל מדיונות חול, דרך הרים סלעיים ועד לשלג רך.

 

במה תורמת הליכה נורדית לבריאות הגוף?

להליכה נורדית יש יתרונות רבים שהופכים אותה להליכה מומלצת במיוחד עבור כל אלו שרוצים להיכנס לכושר. תחילה, הליכה נורדית היא מאומצת יותר מהליכה רגילה, מה שמאפשר לבצע אימון אירובי ולחזק סיבולת לב-ריאה. בנוסף, הליכה נורדית מפעילה את פלג הגוף העליון בצורה מצוינת, ועוזרת לשחרר מתח שמצטבר בשרירים הנמצאים בחלק הזה. כל אלו שסובלים מבעיות בגב יפיקו אנחת רווחה בזכות האימונים הללו שעוזרים להרפות ולהפיג כאבים בגב. יתרה מזאת, הליכה נורדית גורמת לשריפה של 40% יותר קלוריות מהליכה רגילה, מה שבהחלט עוזר בכל הנוגע לחטוב ועיצוב הגוף, וכן השלה של קילוגרמים עודפים.

כאשר מתאמנים לקראת הליכה נורדית, חשוב לחזק מעט סיבולת לב ריאה על מנת להפיק ממנה את המיטב. בנוסף מומלץ לשמור על גמישות האיברים כדי ללכת בצורה נינוחה ובלי כאבים.

 

היכן ניתן להתאמן בהליכה נורדית?

כאמור, ניתן לתרגל הליכה נורדית כמעט בכל מישור, אך אנשים רבים בוחרים לשמור את התענוג הזה לטיולים בחו"ל. כיום ישנם טיולים מיוחדים למדינות באירופה, דוגמת איטליה, צרפת, נורווגיה ועוד בהם תוכלו להתנסות בהליכה נורדית בין נופים מרהיבים, מזג אוויר נעים מאין כמוהו ובחברה מובחרת של מטיילים.

הליכה נורדית היא בהחלט אימון מהנה במיוחד, ותוכלו ליהנות ממנה כפליים אם תבצעו אותה בחו"ל. אז למה אתם מחכים? הרימו את המקלות והתחילו להתאמן!

 

 

 

 

 

 

לטיולים נורדים, צרו עימנו קשר כאן >